Czas połogu

Zakochujemy się w naszym dziecku od pierwszego wejrzenia, ale przyjście maleństwa na świat to również wyjątkowy moment na przeżycie kolejnego zakochania w małżeństwie. Drodzy młodzi ludzie, nie przegapmy tego! Tylko teamwork może umocnić związek.

Dziecko wydobywa z kobiety siłę nie tylko fizyczną, a przede wszystkim taką, która emanuje spokojem z zatroskanych, kochających oczu. Matczyny łagodny głos, delikatny dotyk ukajają niemowlęce niepokoje i pozwalają odnaleźć im poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Kobieta wraz z dzieckiem rodzi się na nowo, zaczyna odkrywać granice swojej cierpliwości i wytrzymałości. Transformacja naszego ciała wymaga ogromnej troski. Mimo wyczerpania zaskakujemy same siebie, że jednak możemy więcej, że jesteśmy silniejsze niż myślałyśmy. Jednak musimy pamiętać jedno! Nie jesteśmy niezniszczalne! Z tego powodu chciałabym zwrócić uwagę na niezwykle potrzebne w tej sytuacji wsparcie partnera.

Myślę, że nie przesadzę mówiąc, że nowa sytuacja życiowa i próba odnalezienia się we wcześniej nam nieznanej roli, przy ekstremalnym poporodowym wykończeniu organizmu, szczególnie w pierwszym miesiącu jest wyzwaniem dla niejednej kobiety. Zwykłe obowiązki domowe stają się trudne do wykonania, gdyż świat teraz kręci się wokół karmienia, pieluszek, tulenia, kąpania czy przebierania. Każda pomóc partnera jest na wagę złota: przygotowanie pysznego śniadania czy ugotowanie zdrowego obiadu, zakupy, uzupełnianie szklanki z wodą, tak niezbędnej podczas karmienia, przypilnowanie malucha, aby kobieta mogła iść pod prysznic lub wypić ciepłą kawę czy też zabranie smyka na spacer, by umożliwić mamie drzemkę. Obiecuje, że partnerka będzie Wam za te, czy inne czynności bardzo wdzięczna.

Rodzina to gra zespołowa dwojga ludzi, którzy dbają o siebie i chcą jeden dla drugiego jak najlepiej. To przede wszystkim troska i zrozumienie. A więc Panowie, pamietajcie – jesteście potrzebni jak nigdy wcześniej!

Ja mam to szczęście, że z moim mężem udaje nam się tworzyć całkiem niezły team. Nie nazwałabym tego nawet pomocą ze strony męża. On po prostu czuje potrzebę partnerstwa i współpracy. Rozpiera mnie duma i patrząc na niego w roli Ojca, zakochuje się w tym mężczyźnie na nowo!

Połóg to trudny, choć niestety często pomijany temat. To istotny czas, w którym kształtują się nasze pierwsze relacje rodzinne, więc musimy być w pełni świadomi, że w tej przygodzie potrzeba dłoni obojga ludzi.

Zdaje sobie sprawę, że nie każda mama może liczyć na wsparcie w postaci partnera. Szczerze takie kobiety podziwiam i patrzę na nie, jak na bohaterki. Należą im się ogromne brawa. Wiadomo jednak, że to nie oklasków im potrzeba. Apeluje, abyśmy zauważali takie kobiety wśród nas i po prostu wyciągnęli do nich pomocną dłoń.

Time Won’t Wait

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s