Niezwykłe 9 miesięcy

Kiedy dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży, wybuchła w nas burza emocji, gdzie ogromne szczęście i radość przeplatały się z lękiem i obawami. Nasze serca jednak zostały wypełnione niekończąca się nadzieją, że wszystko będzie dobrze.

Najbardziej wzruszający moment, którego chyba nie zapomni się do końca życia, to widok bijącego serduszka na pierwszym USG. Wtedy pomału dociera informacja, że w moim ciele zaczął się tworzyć Mały Wielki Cud! Później nie mogliśmy się doczekać każdego kolejnego badania – to są niesamowicie ekscytujące spotkania z maleństwem.

Jakie uroki niesie za sobą okres ciąży?

Cudotwórcze 9 miesięcy

Zrozumienie, że jest się częścią cudu zajmuje trochę czasu. Na początku bywają chwile, że gdzieś to umyka z głowy, towarzyszą nam niedowierzania. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy zaczynamy czuć ruchy dziecka. One regularnie przypominają nam, że pod sercem jest drugie życie! To żywy dowód na to, że tam rozwija się mały człowiek! Chyba nie ma nic piękniejszego podczas ciąży – te wirujące motyle, rolowanie, koziołki… I tak oto zaczyna się tworzyć niezwykła relacja między mamą a dzieckiem.

Obowiązkowy odpoczynek

Nagle każe nam się odpoczywać. Muszę przyznać, że to zadanie do najłatwiejszych nie należy. Ciężko jest kobiecie zmienić swoje nawyki i tryb życia. Nagle trzeba umieć sobie odpuścić i zwolnić trochę tempo, kiedy dopada nas zmęczenie lub łapiemy zadyszkę. To nie czas na przekraczanie swoich granic, czy udowadnianie sobie i innym, że damy radę. Teraz, jak nigdy musimy słuchać uważnie swojego ciała. Na szczęście w głowie kobiety już od samego początku ciąży dojrzewa myśl ogromnej odpowiedzialności. Tym razem już nie troszczymy się tylko o siebie. Uświadamiamy sobie, że można odpoczywać bez wyrzutów sumienia.

● Zmieniające się ciało i wewnętrzny blask

Zaskoczyłam samą siebie, kiedy zaczęłam się cieszyć z coraz bardziej zaokrąglającego się brzuszka. Nie przejmowałam się rosnącymi w górę cyferkami na wadze – to najpiękniejsze dodatkowe kilogramy w życiu kobiety. I choć wychodzenie z domu zajmowało coraz więcej czasu, kiedy to kolejne części garderoby okazywały się za małe, to jeszcze nigdy w życiu nie czułam się bardziej kobieco! Dodatkowo to szczęście, radość i poczucie spełnienia po prostu dodaje nam wyjątkowego blasku.

● ,,Baby brain”

Podczas ciąży nie funkcjonujemy na swoje 100%. Nagle zaczynamy być zapominalskie, ciężko jest się nam wysłowić, przekręcamy wyrazy i to wszystko nam się tak bezgranicznie wybacza. Ponadto nasza niezdarność, ilość upuszczonych przedmiotów czy potykanie się bawi zarówno innych jak i nas same. Jesteśmy słodko usprawiedliwiane na każdym kroku.

•••

Pisząc ten post do rozwiązania zostało już  niewiele czasu i zdaje sobie sprawę, że pewnie będę tęsknić za tym stanem. Miałam to wielkie szczęście, że ominęły mnie wszelkie ciążowe dolegliwości i prawie przez cały ten okres czułam się pełna  energii. I choć jestem aktywna to i tak nie omijają mnie problemy z przekręceniem się na bok, wstawaniem z łóżka czy zakładaniem butów. Traktuje je jednak jako zabawne ciążowe wyzwania, podczas których mój mąż ma niezły ubaw. I oby tylko takie wyzwania spotykały każdą z nas w tym wyjątkowym czasie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s