SOCIAL MEDIA DETOKS

20190404_234538_0001[1]

Idź na pustynie i odpocznij nieco.

Uwolnij się od złodziei czasu.

Podaruj sobie trochę ciszy.

Wsłuchaj się w tęsknoty serca.

Nasze pustynie czekają, by wyszeptać nam prawdę do ucha,

wykrzyczeć nasze zagłuszone imię,

bo tylko tak rodzą się cuda.

20190404_2102401.jpg

Nie sądzę, że w internecie nie porusza się mądrych tematów, jednak trzeba być bardzo wybiórczym, w przeciwnym razie tylko marnujemy swoje cenne minuty a nawet godziny. Czy patrzenie na ekran telefonu rzeczywiście nas motywuje i inspiruje? Czy nie bardziej satysfakcjonujące jest, kiedy zrobimy cos pożytecznego i produktywnego z naszym czasem? Odkładając telefony nasz umysł przełącza się na tryb kreatywności, poszukując sobie zastępczego zajęcia. Czasami warto zrobić sobie przerwę i czerpać radość z innych aktywności.

  • Czytanie książki to jedna z najprostszych przyjemności życia, która relaksuje, pobudza wyobraźnię i poucza. Książki sprawiają, że nasz umysł pracuje i dają nam szanse, aby móc rozwijać wiedzę na różnych horyzontach. To najprostszy sposób zdobywania mądrości, na który często brakuje nam czasu. Kiedy odstawiamy telefony, nie rzadko tylko bezmyślnie używane, zyskujemy czas na lekturę dużo bardziej wartościowych treści.

 

  • Przelewanie swoich myśli na papier, pozwala nam odkrywać siebie. Poprzez pisanie zaglądamy czasem do takich zakamarków swojej duszy, do których w codziennej gonitwie nie jesteśmy w stanie dotrzeć. To jak lekcja poznawania samego siebie, jak stawanie się swoim własnym przyjacielem. To czas w którym musimy nauczyć się słuchać własnych myśli. Takie spędzanie wolnego czasu do najprostszych nie należy, ale może być jak lekarstwo. Zaczynamy się czuć i funkcjonować jak prawdziwi MY, w zgodzie ze sobą i swoim sercem, przestając już żyć życiem innych prezentowanym w social media.

 

  • Spacery, bieganie, treningi mają dużo lepszy wpływ na nasze ciało i umysł, niż siedzenie z telefonem w ręku. Aktywność fizyczna czerpie z nas energie, ale za to z jakim niesamowitym kopem do nas wraca! Pobudza do życia, daje mnóstwo pozytywnych wibracji i sprawia, ze chce się więcej! Jeszcze nigdy nie widziałam smutnego człowieka po treningu!

 

  • Mniej scrollowania a więcej relacji z drugim człowiekiem jest czymś uzdrawiającym. W mojej opinii, to największy skarb jaki się zyskuje na detoksie od social media. Przebywanie z bliskimi, autentyczne przeżywanie chwili, dostrzeganie i słuchanie trzyma nas z dala od poczucia pustki. Odkładając telefony na jakiś czas, nagle odczuwamy głód rozmów i prawdziwego kontaktu z ludźmi. Znajdujemy czas na konwersacje, które może przez dłuższy czas odkładaliśmy na potem. Zaczynamy czerpać radość z obecności drugiego człowieka przy nas. Rozprzestrzenianie tej radości może pomoc w dzisiejszej dobie egoizmu i izolacji. Człowiek jest potrzebny człowiekowi! Wielki czas, abyśmy zaczęli się na nowo zauważać, uśmiechać i szanować!!!

 

Podaruj sobie więcej ciekawszego czasu,

będziesz zaskoczony jak fajna może być codzienność!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s