CZYSTA PLAŻA – TO NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Processed with VSCO with l12 preset

 

Plaże są wspaniałym miejscem na odpoczynek, relaksujący spacer, sport na świeżym powietrzu czy zabawy z czworonogami. Zadbajmy o te cudowne tereny w naszej przyrodzie, aby były przyjazne bosym stopom.

 

Dzisiejszego poranka sama postanowiłam dodać coś od siebie w tej sprawie. Słońce zaczęło się budzić do życia i wraz z nim mój pomysł na spacer po plaży.

Processed with VSCO with l12 preset

Nie była to zwykła przechadzka brzegiem morza. Zabrałam ze sobą worki na śmieci i zaczęłam swoją małą akcje sprzątania. Czułam się przeszczęśliwa. Było zaledwie po godzinie 7 nad ranem, cisza, spokój dookoła. Mijałam kilkoro ludzi, którzy wyszli ze swoimi psami na spacer lub pobiegać oddychając powietrzem wypełnionym jodem. Wszyscy witali się serdecznym ‚Dzień dobry” i uśmiechnięci czerpali radość z tego pięknego poranka. Spotkałam również pewną Panią, która postanowiła nie zmarnować okazji i na spacerze ze swoimi zwierzakami również zapełniała reklamówkę różnymi znalezionymi odpadami. Dobrze, że są ludzie świadomi tego olbrzymiego problemu.

Processed with VSCO with l12 presetProcessed with VSCO with l12 presetProcessed with VSCO with l12 presetProcessed with VSCO with l12 preset

Posmutniałam, kiedy zobaczyłam jak dużo śmieci znajduje się na plaży. Z drugiej zaś strony ucieszyłam się, że mogę coś zrobić dla środowiska. To tak, jakby przytulić Matkę Ziemie za jej wszystkie dary! Za każdym razem jak podnosiłam jakąś puszkę czy butelkę, to myślałam o tych zanieczyszczonych wodach morskich i tych biednych rybach, które muszą w nich żyć. 

Processed with VSCO with l12 presetProcessed with VSCO with l12 presetProcessed with VSCO with l12 preset

Skoro spędzamy na plaży miło czas, to wypadałoby się naszej przyrodzie odwdzięczyć i po sobie posprzątać. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, co trafia do mórz i oceanów. Wielka Pacyficzna Plama Śmieci rozrasta się dużo szybciej, niż to było szacowane przez naukowców. W 2018 roku mówiono, że ma ona pięć razy większą powierzchnie niż Polska. To są naprawdę szokujące fakty i tylko my możemy to zmienić!

Processed with VSCO with l12 preset

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Ryszard pisze:

    Świetny pomysł, ruch na świeżym powietrzu połączony z piękną ideą zadbania o nasze środowisko.
    A przy okazji, jak bezmyślni i nieodpowiedzialni są ludzie,którzy tak zaśmiecają środowisko w którym żyją.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s