5 SPOSOBÓW NA DBANIE O ŚRODOWISKO W PODRÓŻY

oo

Podróże wzbogacają nas jako człowieka, poszerzają nasze horyzonty i otwierają na różne kultury. Poprzez wojaże zapoznajemy się ze światem jak i ze sobą samym. Biorąc to pod uwagę, powinniśmy też dać coś od siebie! Najpiękniejszym sposobem na odwdzięczenie się jest po prostu bycie odpowiedzialnym podróżnikiem szanującym środowisko.

Istnieje kilka prostych sposobów, aby móc ocalić nasze środowisko, kiedy jesteśmy w podróży. Oto one:

1. MAŁE BAGAŻE

Starajmy się, aby nasze bagaże były jak najlżejsze. Pakujmy tylko to, co potrzebne.  Każdy dodatkowy kilogram zwiększa emisje dwutlenku węgla.

2. POGROMCY PLASTIKU

Na wyjazd zabierz ze sobą dwóch niezawodnych przyjaciół w formie torby jak i butelki wielokrotnego użytku. Torba pozwoli nam zapomnieć o plastikowych reklamówkach z supermarketów, które służą nam tylko na chwile. Bądźmy też świadomi, że teraz coraz częściej spotyka się miejsca, gdzie można napełnić swoją butelkę wodą, która jak najbardziej jest zdatna do picia. Korzystajmy z takich dobrodziejstw, kiedy tylko jest to możliwe, a Matka Ziemia nam to zrekompensuje!

3. ŻYCIE W HOTELU

Podczas pobytu w hotelu, zwracaj uwagę, aby woda nie leciała z kranu czy prysznica bez celu. Nie pozwalaj również na to, aby ręczniki były codziennie zabierane do prania. Odwieszaj je na wieszak, tym sposobem dajesz znać paniom sprzątającym, że nadają się one do kolejnego użytku. Pamiętaj również o wyłączaniu świateł, klimatyzacji czy TV, kiedy wychodzisz z hotelu.

4. LOKALNE SKARBY

Spróbuj i pokochaj lokalne produkty! Wybierając dobra produkowane w danym kraju, czy regionie, wspieramy finansowo dane społeczeństwo jak i zmniejszamy zapotrzebowanie na transport wszelkich innych produktów, które nie pochodzą z danego miejsca, a co za tym idzie – mniej emisji dwutlenku węgla.

5. Z PUNKTU ‘A’ DO PUNKTU ‘B’

Przemieszczając się z miejsca na miejsce wybierajmy te najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania, a więc spacer bądź rower. Na dalsze wyprawy optymalną opcją będą publiczne środki transportu, np. autobus. Kiedy już postanowiliśmy wynająć samochód, zdecydujmy się na najmniejszy pojazd i najlepiej z napędem hybrydowym.

ZADBAJMY WSPÓLNIE O NASZ DOM, TUTAJ NA ZIEMI!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s