Za co kochamy podróże

 

TRAVEL FAR, RETURN FREE!

plane

W kilku słowach o tym, jak wspaniałe rzeczy niosą ze sobą podróże. Nieważne czy dalekie, czy bliskie, gdyż każda z nich zostawia nam w sercu pieczątkę!

NIEZNANE

A więc zaczynając od początku, samo planowanie podróży jest już ekscytujące. Zainteresowanie miejscem, do którego się wybieramy, zbieranie informacji i czytanie ciekawostek daje nam tylko przedsmak tego, co nas czeka. I choć ta cała logistyka i organizacja daje nam trochę poczucie bezpieczeństwa i kontroli, to i tak nie ma się co oszukiwać, bo nieprzewidziane na pewno nadejdzie;) Ale właśnie to jest najbardziej fascynujące – odkrywanie nie tylko nowych miejsc na Ziemi ale i samego siebie w nowych sytuacjach! I tak naprawdę chyba o to w tych wszystkich wojażach chodzi. Nasze wypady stawiają nas czasami w takich okolicznościach, gdzie trzeba stawić czoło czemuś po raz pierwszy i to daleko od domu, gdzie wszystko wydaje się obce. Wtedy to nasze osobowości nabywają kolorów, bo trzeba wykrzesać  w sobie pewność siebie, odwagę, kreatywność jak i spokój i wyciszenie. To są momenty, które dają okazję, abyśmy mogli ulepić w sobie nowego człowieka, zobaczyć nasze wcześniej zamglone oblicze.

post 3

NOWE OCZY

Następnie, wraz z wystartowaniem samolotu dostajemy jakby skrawek wolności w prezencie, pozostawiając to, co było i czekając już tylko na to, co będzie. Intrygujący spacer w nieznane. A ponadto świadomość, że po powrocie z wyprawy to, co zostawiliśmy, może już nigdy nie być takie samo. Ale czy to sytuacja się zmieniła, czy może to my mamy nowe oczy, dotknięte przez doświadczenia z podroży? Każde odwiedzane przez nas miejsce zostawia w nas jakiś ślad, za każdym razem budzi się w nas umiejętność patrzenia z innej perspektywy.

post 3 A

post 3 B

BOGACTWO WEWNĘTRZNE

Nie ma lepszej lekcji życia jak podróżowanie! Poznawanie kultur, tradycji, historii, miejsc, ludzi, smaków, zapachów – to jest jak uczta dla zmysłów! Spacerując drogami wielkiej niewiadomej, budzą się w nas różne uczucia: podziw, zaskoczenie, radość a może nawet czasem złość, zdruzgotanie i smutek. Ale to bardzo normalne, bo zwyczajnie nie da się pozostać obojętnym. Różnorodność tego świata oraz ludzkich historii sprawia, że wzbogacamy się wewnętrznie chcąc, czy nie chcąc. Nabywamy zrozumienia i szacunku wobec ludzi, którzy żyją inaczej niż my. Nasze umysły zaczynają się otwierać na odmienność, stajemy się bardziej tolerancyjni. Zobaczyć coś na własne oczy, dotknąć, posłuchać, porozmawiać, powąchać to najpiękniejsze poszerzanie horyzontów oraz niekończąca się inspiracja.

p3 d

p3 c

IMG_1291

p3

p3 b

487


p3 a

SIŁA MINIMALIZMU

Podróże uczą nas minimalizmu. I tak, jest to spowodowane ograniczonym bagażem, ale nie tylko 😉 Będąc z dala od naszych codziennych obowiązków,  zaczynamy dostrzegać jak niewiele do szczęścia nam potrzeba. Ta cała prostota towarzysząca w podróżach jest uzdrawiająca, oczyszcza nasze umysły od  nagromadzonych zbędnych spraw i myśli. Nagle czujemy, że mniej znaczy więcej. Nagle zaczynamy słyszeć wcześniej zagłuszany głos swego serca. Dopiero teraz w tym minimalizmie ono zdaje się do nas mówić, mówić o naszych pragnieniach i o tym, co najistotniejsze. W ten sposób nabywamy dystansu do życia, do samych siebie, odkrywamy swoją własną ścieżkę, zaczynamy wierzyć w marzenia i zainspirowani nowym miejscem mamy ochotę tworzyć swoje małe, życiowe dzieła.

po3

po3a

cut

po3 d

 

2 komentarze Dodaj własny

 1. pawelsieczko pisze:

  Podróże uczą nas minimalizmu… tak – będąc w podróży nagle okazuje się, że naprawdę warto zatrzymać się by powąchać kwiatki. Im dłużej/częściej wyjeżdżamy, tym bardziej zbliżamy się do cienia zrozumienia, co w życiu tak naprawdę się liczy i jak bardzo trwonimy nasz cenny czas.
  Bardzo ładnie ujęłaś to w słowa.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dziękuję bardzo 😉

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s